BİR ZAMANLAR GELECEK:2121BİR ZAMANLAR GELECEK:2121

 

2022 /  92’ / Renkli Color / Türkiye Turkey

Yönetmen/Director:  Serpil Altın

Senaryo/Screenplay: Korhan Uğur, Serpil Altın

Müzik / Music : Cihan Güçlü

Görüntü Yönetmeni/Cinematography: Kaan Çalışkan

Sanat Yönetmeni / Art Director : Özüdoğru Cici

Kurgu / Editing : Erkan Tekemen , Serpil Altın

Oyuncular /Cast : Selen Öztürk, Çağdaş Onur Öztürk, Ayşenil Şamlıoğlu, Sukeyna Kılıç

Yapımcı / Producer : Korhan Uğur, Serpil Altın

Yapım / Production:  Serpil Altın Film

 

 

Özet/ Summary

21. yüzyılın sonlarında iklim krizi ve kıtlık sebebiyle yeryüzü yaşanılmaz hale gelir. Hayatta kalabilen az sayıda insan koloni halinde yerin altına kurdukları bloklarda yaşar.

Koloni sistemini kontrol eden Genç Yönetim’in aldığı “Kıtlık Kanunları” gereği sisteme getirilen yeni hayat karşılığında, yaşlı neslin yok edilmesi zorunludur.

Yer altındaki evlerinde kadın, adam, çocuk ve büyükanne olarak yaşayan bir ailenin hayatı yeni doğacak bebek yüzünden değişir.

In the future, the earth becomes uninhabitable due to climate crisis and famine. The few survivors from the colonies started to live in underground blocks.

According to The Scarcity Laws of the Young Administration which controls this system, old generations must be destroyed in exchange for new lives.

The life of a family that lives in one of the blocks is changed by a new baby they are expecting.

 

Yönetmen / Director

1979’da Eskişehir’de doğdu. 2002’de Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi, Sinema-TV Bölümü’nü bitirdi. Mezuniyetinden sonra sinema, dizi ve reklam sektöründe yardımcı yönetmen ve prodüktör olarak çalıştı. “Bayram Harçlığı” (2014) ve Yüzme Öğreniyorum” (2017) kısa filmlerinin senaristliğini, yapımcılığını ve yönetmenliğini yaptı. Kısa filmleriyle ulusal ve uluslararası festivallere katılarak ödüller kazandı.

2016'da Serpil Altın Film’i kurarak uzun metraj ve kısa metraj filmlerin yapımcılığını ve idari yapımcılığını üstlendi. 2022’de bilimkurgu ve dram türünde olan ilk uzun metraj filmi “Bir Zamanlar Gelecek: 2121i gerçekleştirdi. Aynı zamanda EWA (European Women’s Audiovisual Network) üyesi olan Altın, kariyerine yapımcı, yönetmen ve senarist olarak devam etmektedir.

Serpil Altın was born in Eskişehir. In 2002, she graduated from Anadolu University, Faculty of Communication Sciences, Department of Cinema-TV. After graduation, she began her career as an assistant director and producer, worked in many national and international production. Her short films “The Holiday Gift  (2014)” and “Learning How to Swim (2017)” have been screened and awarded prizes at many national and international film festivals. 

 

            In 2016, she founded her own company which is named Serpil Altın Film. Her first feature film which is in the genre of science fiction and drama, is “Once Upon a time in the Future: 2121 (2022)” She is also a member of EWA (European Women's Audiovisual Network) and continues her career as a producer, director and screenwriter.